24 | 06 | 2019
Bezpieczny plecak Twojego dziecka

Wyprawka szkolna to nie tylko kolorowe kredki, zeszyty z ulubionymi wzorami czy przybory kreślarskie. Często w pierwszej kolejności skupiamy się właśnie na tym asortymencie. Nic w tym dziwnego, w końcu wybieranie z dzieckiem artykułów szkolnych to całkiem dobra zabawa. Jednakże powinniśmy pamiętać także i o kwestiach, które pozwolą czuć się naszemu malcowi bezpiecznie i przygotować go na sytuacje awaryjne. O czym mowa?

Artykuły higieniczne – pomocna saszetka

Jedno dziecko będzie uosobieniem spokoju, inne żywym srebrem, które nie potrafi wytrzymać nawet 5 sekund w jednym miejscu. Jednak niezależnie od charakteru, małe wypadki mogą przytrafić się każdemu. Zwłaszcza w trakcie radosnej zabawy w ganianego czy w dwa ognie może przydarzyć się niefortunny upadek, przetarcie. Jeśli taka sytuacja będzie miała miejsce pod okiem nauczyciela czy opiekuna, wtedy on odpowiednio zareaguje. Jednakże dla większego bezpieczeństwa, lepiej umieścić w plecaku dziecka kilka plastrów. Najlepiej, by były one pojedyncze.

Oprócz tego warto wrzucić do tornistra żel antybakteryjny. Przyda się po powrocie z przerwy lekcyjnej, a także przed pałaszowaniem drugiego śniadanie. Alternatywą dla żelu mogą być antybakteryjne chusteczki. Podstawą oczywiście muszą być te higieniczne.

By wymienione przedmioty nie przewracały się w nieładzie w komorze plecaka, warto pomyśleć nad umieszczeniem ich w saszetce. Kolorowy nadruk i zabawna forma saszetek przypadną do gustu dziecku i zapewnią porządek w tornistrze. 

Sposób na pragnienie

W plecaku szklonym nie powinno zabraknąć także picia! Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa dla dobrego samopoczucia i funkcjonowania. Można zadbać o to, by nasza  pociecha miała pod ręką swój ulubiony sok (najlepiej ten niepasteryzowany stuprocentowy). Odradzamy napoje gazowane i te, w których składzie jest pełno chemicznych substancji. Po pierwsze nie nawodnią odpowiednio organizmu, a wręcz przeciwnie – ich wypicie może zakończyć się bólem brzucha i wizytą u pielęgniarki. Oczywiście bezkonkurencyjna jest woda. Odpowiednio nawilży organizm, zwłaszcza w okresie wiosennoletnim.

 
Ta strona używa plików cookie (ciasteczek) niezbędnych do jej prawidłowego działania. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczone w Państwa urządzeniu końcowym.